2018 Intrust Super Cup

Discussion in 'General Rugby League' started by rhugh89, Dec 14, 2017.

  1. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    2018 Intrust Super Cup Draw


    QRL Media
    Wed 13 Dec 2017, 11:21 AM



    Papua New Guinea Hunters will begin their quest for back-to-back premierships with a home clash against the Ipswich Jets in an explosive opening to the 2018 Intrust Super Cup season.

    The Hunters will then hit the road for consecutive weeks, crossing paths with the Northern Pride in Cairns before a highly-anticipated grand final rematch against the Sunshine Coast Falcons in Round 3.

    That match is part of XXXX Rivalry Round which will see new and traditional rivals go head- to-head in seven massive games across the state (click here for full 2018 Intrust Super Cup draw).


    Other feature rounds in 2018 include:

    • ANZAC Round (Rd 8, April 28-29)
    • Indigenous Round (Rd 16, June 30-July 1, as well as Rd 17)
    • Men of League Round (Rd 18, July 14-15)
    • ‘Get in the Game’ Country Week (Rd 19, July 21-22)
    • Women in League Round (Rd 22, August 11-12)
    • ‘Turn to Me’ Round (Rd 24, August 25-26)

    The 2018 Intrust Super Cup will kick off on March 10, with all clubs playing 11 home and 11 away games, as well as the annual Country Week extravaganza.

    Each team will have the first of their two byes in either Round 9 or 10, and the clubs will break for the NRL representative weekend on June 23-24.

    Following the representative round, which includes the annual Residents match, the competition will heat up with all teams playing nine-straight matches leading into the start of the finals series.

    QRL Competitions Manager Dave Maiden said fans had a lot to look forward to next year.

    “We have worked with the clubs to ensure that their requested priority match-ups and event days were delivered,” Maiden said.

    “The structure of this draw will also provide more consistency for both clubs and fans, as they will know from the outset that there will be seven games played each weekend outside of the two nominated rounds with byes and the representative weekend.”

    Maiden confirmed Channel 9’s Intrust Super Cup coverage would commence with the live broadcast of the Round 1 clash between the Sunshine Coast Falcons and Burleigh Bears.

    Following a programming change, television games will now be played on Saturdays, starting in the 12noon time slot before moving to 1pm in April.


    https://www.qrl.com.au/news/2017/12/13/2018-intrust-super-cup-draw/
     
  2. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    2018 GAINS AND LOSSES

    PNG Hunters gains and losses

    Gains: Adam Korave (Ipswich League), Junior Rau (Hela Wigmen), Mekenzie Yei (Hela Wigmen), Kennedy Ben (Mendi Muruks), Julius Yakopa (Mendi Muruks), Stanley Olo (Rabaul Gurias), Illa Alu (Rabaul Gurias), Dilbert Isaac (Rabaul Gurias), Junior Bobby (Enga Mioks), Baunda Aba (Enga Mioks), Brendon Gutuno (NCDC Vipers), John Andy (Lae Tigers), Charlie Simon (Lae Tigers), Patrick Morea (POM Academy)

    Losses: Wellington Albert (Widnes Vikings), Stanton Albert (Widnes Vikings), Israel Eliab (released), Bland Abavu (released), David Loko (released), Brandy Peter (released), Karo Kauna Jnr (released), Esau Siune (retired)

    Mackay Cutters 2018 Gains and Losses

    Gains: Bailey Hartwig (Norths Devils), Jack Hickson (Woden Valley Rams), Tyson Martin (returning), Jordan Grant (Wests Tigers), Darcy Cox (Wests Tigers), Jack Brock (Northern Pride), Ryan Kinlyside (Souths Sharks Mackay), Walter Lauenstein (Runaway Bay Seagulls).

    Losses: Jordan Pereira (St George Illawarra Dragons), Cooper Bambling (Canberra Raiders), Jack Blagbrough (Leigh Centurions), Andrew Davey (Townsville Blackhawks), Setaimata Sa (MDRL), Jake Eden (MDRL), Isaac Richardson (MDRL), Kouma Samson (off contract), Jacob Pottinger (off contract), Gareth Moore (off contract), Semisi Tyrell (off contract).

    Burleigh Bears 2018 Gains and Losses

    Gains: Blake Leary (Townsville Blackhawks), Justin Tavae (CQ Capras), Matt Robinson (France), Francis Fifita (Souths Logan Magpies), Jerome VeVe (Tweed Heads), Zae Wallace (Titans NYC), Josh Berkers (Coogee Dolphins), Kaleb Fauimoana (Cowboys NYC)

    Losses: Connor Broadhurst (Capras), Darren Griffiths (retired), Waka Wanahi (retired), Dan Schwass (referee), Daymeric Pelo (Runaway Bay), Keanu Te Kiri (released)

    Easts Tigers 2018 Gains and Losses

    Gains: Harley Aiono (Redcliffe Dolphins), Jack Anderson (Souths Logan Magpies), Lachlan Barr (Brisbane Broncos / Wynnum Manly Seagulls), Delroy Berryman (retirement), Joe Bond (Valley Diehards), Jayden Carroll (Canberra Raiders), Evander Cummins (Souths Logan Magpies), Jake Elmore (Melbourne Storm), Brett Greinke (South Sydney Rabbitohs), Matt Groat (CQ Capras), Jaiyden Hunt (Melbourne Storm), Lachlan Lanskey (Brisbane Broncos), Kea Pere (Melbourne Storm), Josh Ralph (Gold Coast Titans), Jarred Tuite (Canberra Raiders), David Tyrrell (South Sydney Rabbitohs)

    Losses: Mat Pitman (retired), Luke Lavelle (retired), Steve Thorpe (retired), Matt Zgrajewski (retired), Billy Walters (Melbourne Storm), David Murphy (released), Tekina Vailea (Blacktown Workers Sea Eagles)

    Wynnum Manly Seagulls 2018 Gains and Losses

    Gains: Michael Dobson (Salford Red Devils, UK), Matthew Allwood (New Zealand Warriors), Mitchell Cronin (Brisbane Broncos), Aaron Rockley (Brisbane Broncos), Alex Barr (Brisbane Broncos), Delouise Hoeter (Norths Devils), Lachlan Lee (Canterbury Bankstown Bulldogs), Atelea Vea (Leigh Centurions, UK)

    Losses: Mathew Seamark (retirement), Tanu Wulf (retirement), Andrew Clayton (retirement), Brendon Gibb (Souths Logan Magpies – midseason), Benaiah Bowie (Souths Logan Magpies), Travis Burns (released), Mitchell Buckett (released), Ben Shea (released), Paora Kemp (released), Will Brimson (released), Dan Wallace (released)

    Redcliffe Dolphins 2018 Gains and Losses

    Gains: Tony Tumusa (CQ Capras), Obed Karwhin (North Sydney), Jeremy Hawkins (Melbourne Storm), Bryce Donovan (Newcastle Knights), Jake Sparey (Gold Coast Titans NYC), Kotoni Staggs (Brisbane Broncos NYC), Scott Schulte (Parramatta Eels), Jordan Pinnock (NZ Warriors NYC), James Taylor (Norths Devils), Toby Rudolf (South Sydney Rabbitohs), Manaia Rudolph (Canterbury Bulldogs), Josh Fauid (Brisbane Broncos NYC)

    Losses: Jack Ahearn (Norths Devils), Tyson Gamble (Wests Tigers), Christian Hazard (Newcastle Knights), Matthew Lodge (Brisbane Broncos), Myles Taueli (Brisbane Broncos), Hayden Hansen (Swinton Lions, UK), Danny Bridge (Rochdale Rovers, UK), Nick Ritter (released), Joe Bradley (released), Brandon Lee (released), Johnnie Fox (released), Rulon Nutira (released), Harley Aiono (Easts Tigers)

    Souths Logan Magpies Gains and Losses 2018

    Gains: Sam Lavea (Brisbane Broncos), Travis Waddell (Brisbane Broncos), Guy Hamilton (Sunshine Coast Falcons), Darcy Maroske (Norths Devils), Uiti Baker (Newcastle), William Samuel (Canberra NYC), Keenan Yorston (Gold Coast Titans NYC), Benaiah Bowie (Wynnum Seagulls), Lane Ferling (Cronulla NYC), Johnnie Fox (Redcliffe Dolphins)

    Losses: Joe Boyce (Townsville Blackhawks), Matt Minto (work commitments)

    Northern Pride Gains and Losses 2018

    Gains: Todd Carney (Salford), Adrian Henley (Easts Tigers), Jack Murphy (England), Jonico Hardwick (Cairns Brothers), David Murphy (Easts Tigers), Brett Anderson (Innisfail Leprechauns), Jack Camponolo (Tully Tigers), James Clark (Canterbury Bulldogs)

    Losses: Luke George (released), Khan Ahwang (released), Jack Brock (Mackay Cutters), Fred Koraba (released), Brad Lupi (Central Capras), Ben Reuter (released), Joel Riethmuller (retired), Marvin Toko (released)

    Ipswich Jets Gains and Losses 2018

    Gains: Marmin Barba (returns from injury/Mackay), Ben Shea (Wynnum-Manly Seagulls), Pio Seci (Fiji Bati - RLWC), Julian Christian (Brisbane Broncos NYC), Sam Caslick (Australian Rugby 7s), Silas Redd (USA – Washington NFL), Josh Robinson (Oakey Bears).

    Losses: Lachlan Roe (Sunshine Coast Falcons), Mikaere Beattie (released).

    Townsville Blackhawks Gains and Losses 2018

    Gains: Krys Freeman (Capras), Rod Griffin (Bulldogs), Jaelen Feeney (Newcastle Knights), Joe Boyce (Broncos / Souths Logan), Andrew Davey (Mackay Cutters), Levi Dodd (St George Illawarra), Kalifa Faifai Loa (St George Illawarra), Duane Dempsey (Cowboys NYC), Michael Carroll (Cowboys NYC), Zach Docker-Clay (HKR-UK Championship)

    Losses: Anthony Mitchell (retired), Michael Parker-Walshe (retired), Dan Beasley (French League), Blake Leary (Burleigh Bears), Oshae Tuiasau (relocated)

    Tweed Heads Seagulls Gains and Losses 2018

    Gains: Hiale Roycroft (North Queensland Cowboys NYC), Jacob Pottinger (Mackay Cutters), Beau Cordtz (South Sydney NYC), Cheyne Whiteaw (North Sydney Bears), Rory Lillis (Gold Coast Titans NYC), Ethan Roberts (Gold Coast Titans NYC), Eli Levido (Nth Sydney Bears), Rhys Jacks (Toronto Wolfpack)

    Losses: Nick Harrold (Tugun), Carne Doyle-Manga (Norths Devils), Phoenix Hunapo (Norths Devils)

    Norths Devils Gains and Losses 2018

    Gains: Jack Ahearn (Redcliffe Dolphins), Guy Williams (CQ Capras), Alex Bishop (Sunshine Coast Falcons), Oshae Tuiasau (Townsville Blackhawks), Carne Doyle-Manga (Tweed Heads Seagulls), Sam Wright (Sunshine Coast Falcons), Nat McGavin (Sunshine Coast Falcons), Jamayne Taunoa-Brown (Newcastle Knights)

    Losses: Billy Brittain (South Sydney), Mathiu Love-Henry (NZ Warriors), Delouise Hoeter (Wynnum Manly), James Taylor (Redcliffe Dolphins), Tama Koopu (Newcastle - local league).

    CQ Capras Gains and Losses 2018

    Gains: Jerry Key (Wests Tigers), Jason Schirnack (Newtown Jets), Connor Broadhurst (Burleigh Bears), Blake Goodman (Wests Tigers), Dave Cowhan (Albury Thunder), Jamie Hill (St Mary’s), Zeik Foster (Mounties), Peter Rogers (Biloela Panthers), Aaron Teroi (Newcastle Thunder UK), Darcy Davey (Norths Chargers), Jamie Minto (Yeppoon Seagulls), Tyson White (Gladstone), Sonny Kerr (Mareeba Cairns), Jack White (Melbourne Storm NYC), Jayden Alberts (Isis Devils / CQ Capras 20s), Ryan Flintham (Yeppoon Seagulls / CQ Capras 20s), Jace O’Neill (Yeppoon Seagulls / CQ Capras 20s), Aaron Flanagan (Bundaberg 20s / Easts Tigers), Lachlan Norris (Brothers Rockhampton / CQ Capras 20s), Jyde Dwyer (Norths Devils)

    Losses: Guy Williams (Norths Devils), Gavin Hiscox (retired), Krys Freeman (Townsville Blackhawks), Matt Groat (Easts Tigers), Bill Cullen (mid-season Canberra Raiders), Justin Tavae (Burleigh Bears), Jack Kavanagh (Sunshine Coast Falcons), Reece Baker (Moranbah Miners), Marco De La Pena (injured), Aleki Falepaini (mid-season Fassifern Bombers), Nathan Young (Tweed Heads), Josh Johnston (work), Mark Johnstone (injured), Liam Pickersgill (travel), Cody Grills (Yeppoon), Sam Smith (released)

    Sunshine Coast Falcons Gains and Losses

    Gains: Charlie Galo (Melbourne Storm), Jacob Hind (St George Illawarra Dragons), Keelyn Tuuta Edwards (St George Illawarra Dragons), Ben Fritz (Blacktown Workers Sea Eagles), Brentt Warr (France), Jack Kavanagh (CQ Capras), Jake Ainsworth (Melbourne Storm NYC), William Toloi (Melbourne Storm NYC), Caleb Daunt (Melbourne Storm NYC), Matt Egan (Melbourne Storm NYC), Mackenzie Reid (Tweed Heads Seagulls), Lachlan Roe (Ipswich Jets), Kurt Aldridge (North Sydney), Liam Higgins (Souths Newcastle)

    Losses: Lachlan Timm (Melbourne Storm), Jon Grieve (retired), Donald Malone (retired), Christian Morris (retired), Guy Hamilton (Souths Logan Magpies), Alex Bishop (Norths Devils), Tom Geraghty (Redcliffe Dolphins), Sam Wright (Norths Devils)
     
  3. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  4. member 2299

    member 2299 Danny 'Bedsy' Buderus

    Joined:
    Aug 16, 2009
    Posts:
    6,211
    Gender:
    Male
    Occupation:
    Retired
    Location:
    Nambucca Heads
    A fair summary and what a waste of huge talent his career has been.

    Any idea what is behind one of the Jets signing with the Capras mate?
     
  5. Joshhh

    Joshhh OnARampageFuelledByGod

    Joined:
    Feb 21, 2010
    Posts:
    11,327
    Gender:
    Male
    Location:
    New Lambton, Newcastle
    I saw that before & was confused too. I'm pretty sure it's a typo for Newtown Jets though.
     
  6. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Typo, I copied it of the QRL website

    Fixed now
     
  7. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  8. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 1 teams


    QRL Media
    Tue 6 Mar 2018, 06:56 PM



    The amount of rugby league talent on show in Round 1 of the Intrust Super Cup is set to provide fans with plenty of excitement as clubs aims to get their season to a winning start.

    There are a number of recruits making their first appearances for their new clubs, with plenty of former NYC Under 20 stars making the move up to play in the statewide competition.

    Sunshine Coast Falcons v Burleigh Bears at Sunshine Coast Stadium on Saturday, March 10 - 1.10pm* (Channel 9 TV game)

    Sunshine Coast Falcons

    1. Ryan Papenhuyzen 2. Matthew Soper-Lawler 3. Justin Olam 4. Jye Ballinger 5. Alexander Copelin 6. Kurt Aldridge 7. Brentt Warr 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Jacob Hind 11. Dane Hogan 12. Christopher Lewis 13. Harrison Muller 14. Louis Geraghty 15. Lachlan Timm 16. Liam McDonald 17. Lachlan Roe 19. Caleb Daunt 20. Nicholas Timm

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Josh Berkers 5. Henare Wells 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Josh Ailaomai 16. Dylan Kelly 17. Matt Robinson 18. Chris Law 19. Tyler Sparkes

    Coach: Jim Lenihan

    Mackay Cutters v Townsville Blackhawks at BB Print Stadium, Mackay on Saturday March 10 - 6pm

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Nate Saumalu 4. Bennett Leslie 5. Blake Atherton 6. Nicho Hynes 7. Kyle Laybutt 8. Sam Hoare 9. Jack Hickson 10. Nick Brown 11. Mitch Dunn 12. Shane Wright 13. Jardine Bobongie 14. Lona Kaifoto 15. Tyson Martin 16. Jordan Grant 17. Leonati Fetuani 18. Darcy Cox

    Coach: Steve Sheppard

    Townsville Blackhawks

    1. Paul Byrnes 2. Jonathon Reuben 3. Levi Dodd 4. Kalifa FaiFai Loa 5. Michael Carroll 6. Jaelen Feeney 7. Zach Dockar-Clay 8. Rod Griffin 9. Krys Freeman 10. Brendan Santi 11. Jacob Marketo 12. Andrew Niemoeller 13. Joe Boyce 14. Jordan Kenworthy 15. Temone Power 16. Ross Bella 22. Sione Lousi

    Coach: Kristian Woolf

    Northern Pride v Wynnum Manly Seagulls at Barlow Park on Saturday, March 10 - 6pm

    Northern Pride

    1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Justin Castellaro 6. Todd Carney 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. David Murphy 14. Troy Kapea 15. Nathan Wales 16. Emry Pere 17. Colin Wilkie 18. Jordan Biondi-Odo 19. Aidan Day 20. Connor Jones

    Coach: Ty Williams

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Junior Pita 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Alex Barr 12. Atelea Vea 13. Mitch Frei 14. Jayden Berrell 15. Patrick Carrigan 16. Keenan Palasia 17. Payne Haas 18. Adam Tuimavave-Gerrard

    Coach: Adam Brideson

    CQ Capras v Easts Tigers at Browne Park on Saturday, March 10 - 7pm

    CQ Capras

    1. Zeik Foster 2. Ken Tofilau 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Phil Nati 11. Dave Cowhan 12. Dave Taylor 13. Jerry Key 14. Aaron Teroi 15. Jamie Hill 16. Brad Lupi 17. Luke George 18. Tyson White 19. Maipele Morseu 20. Jyde Dwyer

    Coach: Kim Williams

    Easts Tigers

    1. Joseph Bond 2. Linc Port 3. Conor Carey 4. Shane Neumann 5. Jarrod McInally 6. Scott Drinkwater 7. Joshua Ralph 8. David Tyrrell 9. Brandon Smith 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster (c) 12. Brett Greinke 13. Jack Svendsen 14. Jarred Tuite 15. Ashley Little 16. Anton Iaria 17. Harley Aiono 18. James Salter 19. Jack Anderson 20. Christopher Ostwald

    Coach: Scott Sipple

    Redcliffe Dolphins v Souths Logan Magpies at Dolphin Stadium on Sunday, March 11 - 2pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Tony Tumusa 2. Josh Beehag 3. Jake Sparey 4. Jeremy Hawkins 5. Curtis Johnston 6. Manaia Rudolph 7. Cameron Cullen 8. Sam Anderson 9. Hugh Pratt 10. Nathan Watts 11. Scott Schulte 12. Jamil Hopoate 13. Samson Graham 14. Toby Rudolf 15. James Taylor 16. Tom Geraghty 17. Sheldon Pitama

    Coach: Adam Mogg

    Souths Logan Magpies

    1. Corey Allan 2. Cameron Booth 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Lenny Magey 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Jordan Scott 10. Samuelu Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Lane Ferling 15. Phillip Dennis 16. Uiti Baker 17. Thomas Flegler 18. Rhys Melville 19. Luke Archer 20. Benaiah Bowie

    Coach: Jon Buchanan

    Norths Devils v Tweed Heads Seagulls at Bishop Park on Sunday, March 11 - 2pm

    Norths Devils

    1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gehamat Shibasaki 4. Luke Ellis 5. Luke Pollock 6. Gary Riccardi 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Alex Bishop 10. Jamayne Taunoa-Brown 11. Moses Noovao-McGreal 12. Michael Sio 13. John Palavi 14. Calum Gahan 15. Oshae Tuiasau 16. Carne Doyle-Manga 17. Guy Williams

    Coach: Rohan Smith

    Tweed Heads Seagulls

    1. Ali Grant 2. Kiah Cooper 3. Ryland Jacobs 4. Brayden McGrady 5. Tevita Folau 6. AJ Brimson 7. Eli Levido 8. Tristan Lumley 9. Sam Meskell 10. Moeaki Fotuaika 11. Lamar Liolevave 12. Hiale Roycroft 13. Tony Matautia 14. Jenan Parrish 15. Jordan Aiona 16. Jarrod Morfett 17. Sam Saville 18. Theo Hippi 19. Maia Sands 20. Lindon McGrady

    Coach: Ben Woolf

    PNG Hunters v Ipswich Jets at National Football Stadium on Sunday, March 11 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Adex Wera 2. Wawa Paul3. Nixon Put 4. Willie Minoga 5. Butler Morris 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Moses Meninga 9. Wartovo Puara 10. Enock Maki 11. Rhadley Brawa 12. John Andy 13. Adam Korave 14. Charlie Simon 15. McKenzie Yei 16. Edene Gebbie 17. Dilbert Isaac 18. Silas Gahuna 19. Brendon Gotuno 20. Patrick Morea

    Coach: Michael Marum

    Ipswich Jets

    1. Michael Purcell 2. Wesley Conlon 3. Pio Seci 4. Samuel Caslick 5. Richard Pandia 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 9. Jayden Connors 10. Nathaniel Neale (c) 11. Ben White 12. Sebastian Pandia 13. Benjamin Shea 14. Christopher Ash 15. Rory Humphreys 16. Rowan Winterfield 17. Mitchell Carpenter

    Coach: Ben Walker and Shane Walker


    https://www.qrl.com.au/news/20182/03/06/intrust-super-cup-round-1-teams/
     
  9. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    INTRUST SUPER CUP LADDER AFTER ROUND 1

    ISC Ladder Round 1.png
     
  10. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 2 teams


    QRL Media
    Tue 13 Mar 2018, 06:58 PM



    Past grand final rivals the Ipswich Jets and the Townsville Blackhawks will launch Round 2 of the Intrust Super Cup when they grace the Channel 9 (QLD) screens on Saturday.

    Ipswich Jets v Townsville Blackhawks at North Ipswich Reserve on Saturday, March 17 -1.10pm* (Channel 9 TV game)

    Ipswich Jets

    1. Michael Purcell 2. Wes Conlon 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Richard Pandia 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 16. Rowan Winterfield 10. Nathaniel Neale (c) 11. Ben White 12. Sebastian Pandia 13. Benjamin Shea 4. Samuel Caslick 9. Jayden Connors 14. Denzel King 15. Kierran Moseley

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Kalifa Faifai-Loa 5. Michael Carroll 6. Jaelen Feeney 7. Zach Dockar-Clay 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Brenden Santi 11. Jacob Marketo 12. Andrew Niemoeller 13. Joe Boyce 15. Rodney Griffin 16. Ross Bella 17. Temone Power 22. Sione Lousi

    Coach: Kristian Woolf

    Burleigh Bears v Redcliffe Dolphins at Pizzey Park on Saturday, March 17 – 4pm

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Joshua Berkers 5. Henare Wells 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Patrick Politoni 10. Matthew White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Joshua Ailaomai 16. Dylan Kelly 17 Matthew Robinson

    Coach: Jim Lenihan

    Redcliffe Dolphins

    1. Tony Tumusa 2. Jonus Pearson 3. Jeremy Hawkins 4. Moses Pangai 5. Josh Beehag 6. Manaia Rudolph 7. Cameron Cullen (c) 18. Sam Anderson 9. Hugh Pratt 10. Nathan Watts 11. Scott Schulte 12. Jamil Hopoate 13. Samson Graham 14. Toby Rudolf 15. James Taylor 16. Thomas Geraghty 17. Sheldon Pitama

    Coach: Adam Mogg

    Northern Pride v PNG Hunters at Barlow Park on Saturday, March 17 – 6pm

    Northern Pride

    1. Jack Hampson 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Justin Castellaro 6. Todd Carney 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Graham Clark 13. David Murphy 14. Colin Wilkie 15. Nathan Wales 16. Emry Pere 17. Troy Kapea 18. Jordan Biondi-Odo 19. Aidan Day 20. Shawn Bowen

    Coach: Ty Williams

    PNG Hunters

    1. Adex Wera 2. Wawa Paul 3. Nixon Putt 4. Willie Minoga 5. Butler Morris 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Moses Meninga 9. Wartovo Puara 10. Mekenzie Yei 11. Rahdly Brawa 12. John Andy 13. Adam Korave 14. Charlie Simon 15. Ila Alu 16. Edene Gebbie 17. Dilbert Issac 18. Stargroth Amean 19. Muhammad Mukapeter Kalu 20. Brendon Gotuno

    Coach: Michael Marum

    CQ Capras v Norths Devils at Browne Park on Saturday, March 17 - 7pm

    CQ Capras

    1. Zeik Foster 2. Ken Tofilau 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden 8. William Cullen 9. Billy Gilbert 10. Phillip Nati 11. David Cowhan 20. Row David Taylor 13. Jerry Key 14. Aaron Teroi 15. James Hill 16. Brad Lupi 17. Luke George 18. Tyson White 19. Maipele Morseau 21. Peter Rogers

    Coach: Kim Williams

    Norths Devils

    1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Luke Pollock 4. Luke Ellis 5. Samuel Wright 6. Gary Riccardi 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Alex Bishop 10. Jamayne Taunoa-Brown 11. Moses McGreal 12. Michael Sio 13. John Palavi 14. Guy Williams 15. Oshae Tuiasau 16. Carne Doyle-Manga 17. Hemi Mullen 18. Stephen Coombe 19. Danny Kerr

    Coach: Rohan Smith

    Easts Tigers v Mackay Cutters at Suzuki Stadium, Langland Park on Sunday, March 18 – 3pm

    Easts Tigers

    1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 3. Conor Carey 4. Kea Pere 5. Jarrod McInally 6. Joshua Ralph 7. Brayden Torpy 8. David Tyrrell 9. Brandon Smith 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster 12. Brett Greinke 13. Jack Svendsen 14. Joseph Bond 15. Ashley Little 16. Anton Iaria 17. Jarred Tuite 18. Harley Aiono 19. James Salter

    Coach: Scott Sipple

    Mackay Cutters

    1. Yamba Bowie 2. Kurt Wiltshire 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicholas Hynes 7. Kyle Laybutt 8. Sam Hoare 9. Joshua Chudleigh 10. Nicholas Brown 11. Bennett Leslie 12. Shane Wright 13. Jardine Bobongie 14. Mitchell Dunn 15. Lona Kaifoto 16. Jordan Grant 17. Leonati Feiloakitau-Fetuani 18. Jack Hickson

    Coach: Steve Sheppard

    Wynnum Manly Seagulls v Sunshine Coast Falcons at BMD Kougari Oval on Sunday, March 18 – 3pm

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Ngarima Pita 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Alex Barr 12. Atelea Vea 13. Mitch Frei 14. Jayden Berrell 15. Patrick Carrigan 16. Salesi Funaki 17. Payne Haas 18. Keenan Palasia

    Coach: Adam Brideson

    Sunshine Coast Falcons

    1. Ryan Papenhuyzen 2. Matthew Soper-Lawler 3. Justin Olam 4. Jye Ballinger 5. Alexander Copelin 6. Kurt Aldridge 7. Brentt Warr 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Jacob Hind 11. Second Row Dane Hogan 12. Christopher Lewis 13. Harrison Muller 14. Louis Geraghty 15. Lachlan Timm 16. Liam McDonald 17. Lachlan Roe

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Souths Logan Magpies v Tweed Heads Seagulls at Davies Park on Sunday, March 18 – 3pm

    Souths Logan Magpies

    1. Corey Allan 2. Cameron Booth 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Lenny Magey 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Lane Ferling 15. Phil Dennis 16. Uiti Baker 17. Thomas Flegler 18. Rhys Melville

    Coach: Jon Buchanan

    Tweed Heads Seagulls

    1. Alex Grant 2. Kiah Cooper 3. Ryland Jacobs 4. Brayden McGrady 5. Tevita Folau 6. AJ Brimson 7. Eli Levido 8. Tristan Lumley 21. Sam Meskell 10. Moeaki Fotuaika 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Hiale Roycroft 13. Tony Matautia 15. Jordan Aiono-Fatu 16. Kia Sands 17. Lindon McGrady 18. Sam Saville 19. Theo Hippi 20. Jenan Parrish 22. Jarrod Morfett

    Coach: Ben Woolf


    https://www.qrl.com.au/news/20182/03/13/intrust-super-cup-round-2-teams/
     
  11. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    INTRUST SUPER CUP LADDER AFTER ROUND 2

    ISC Ladder Round 2.png
     
  12. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 3 teams


    QRL Media
    Tue 20 Mar 2018, 06:59 PM



    It's XXXX Rivalry Round in the Intrust Super Cup for Round 3. There are some great match-ups to look foward to across the weekend - with the action kicking off at Piggabeen with Tweed Heads at home to Burleigh in the local derby match.

    Tweed Heads Seagulls v Burleigh Bears at Piggabeen Sports Complex - Saturday, March 24 - 1.10pm (QLD Time) * Live on Channel 9

    Tweed Heads Seagulls

    1. Alex Grant 2. Kiah Cooper 3. Ryland Jacobs 4. Brayden McGrady 5. Tevita Folau 6. AJ Brimson 7. Eli Levido 8. Tristan Lumley 21. Sam Meskell (c) 10. Moeaki Fotuaika 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Hiale Roycroft 13. Tony Matautia 15. Jordan Aiono-Fatu 18. Sam Saville 20. Jenan Parrish 22. Jarrod Morfett 14. Beau Cordtz 17. Kia Sands 19. Lindon McGrady

    Coach: Ben Woolf

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Tyronne Roberts-Davis 3. Sami Sauiluma 4. Jamie Dowling 5. Henare Wells 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Dylan Kelly 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Josh Ailaomai 16. Christopher Law 17. Matthew Robinson

    Coach: Jim Lenihan

    Easts Tigers v Ipswich Jets at Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, March 24 - 5pm

    Easts Tigers

    1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 3. Kea Pere 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Joseph Bond 7. Brayden Torpy 8. Dave Tyrrell 9. Chris Ostwald 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster (c) 12. Ash Little 13. Jarred Tuite 14. James Salter 15. Anton Iaria 16. Jack Anderson 17. Harley Aiono 18. Harry Pondekas

    Coach: Scott Sipple

    Ipswich Jets

    1. Michael Purcell 2. Marmin Barba 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Wes Conlon 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 4. Sam Caslick 9. Jayden Connors 14. Denzel Burns 16. Rowan Winterfield

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Mackay Cutters v CQ Capras at BB Print Stadium Mackay on Saturday, March 24 - 6pm

    Mackay Cutters

    1. Yamba Bowie 2. Kurt Wiltshire 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Kyle Laybutt 8. Sam Hoare (c) 9. Josh Chudleigh 10. Nicholas Brown 11. Bennett Leslie 12. Kellen Jenner 13. Jardine Bobongie 14. Jayden Hodges 15. Mitchell Dunn 16. Lona Kaifoto 17. Jordan Grant 18. Leonati Feiloakitau-Fetuani

    Coach: Steve Sheppard

    CQ Capras

    1. Zeik Foster 2. Ken Tofilau 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Aaron Teroi 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Phil Nati 11. Jerry Key (c) 12. Dave Taylor 13. James Hill 15. Tyson White 16. Brad Lupi 17. Luke George 18. Vic Halfpenny 19. Aaron Flanagan 20. Peter Rogers

    Coach: Kim Williams

    Townsville Blackhawks v Northern Pride at Jack Manski Oval on Saturday, March 24 - 6pm

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Kalifa Faifai-Loa 5. Michael Carroll 6. Jaelen Feeney 7. Zach Docker-Clay 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo 12. Andrew Niemoeller (c) 13. Joe Boyce 14. Jordan Kenworthy 16. Ross Bella 17. Temone Power 22. Sione Lousi

    Coach: Kristian Woolf

    Northern Pride

    1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Shawn Bowen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Nathan Wales 13. Graham Clark 14. Connor Jones 15. Aidan Day 16. Emry Pere 17. Troy Kapea 18. Justin Castellaro 19. David Murphy 20. Colin Wilkie

    Coach: Ty Williams

    Wynnum Manly Seagulls v Redcliffe Dolphins at BMD Kougari Oval on Sunday, March 25 - 3pm

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Shaun Nona 7. Michael Dobson 8. Ngarima Pita 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Jayden Berrell 15. Adam Tuimavave-Gerrard 16. Salesi Funaki 17. Payne Haas 18. Alex Barr

    Coach: Adam Brideson

    Redcliffe Dolphins

    1. Tony Tumusa 2. Jonus Pearson 3. Jeremy Hawkins 4. Moses Pangai 5. Joshua Beehag 6. Manaia Rudolph 7. Cameron Cullen (c) 8. Sam Anderson 9. Hugh Pratt 10. Nathan Watts 11. Scott Schulte 12. Jamil Hopoate 13. Samson Graham 14. Toby Rudolf 15. James Taylor 16. Tom Geraghty 17. Sheldon Pitama

    Coach: Adam Mogg

    Souths Logan Magpies v Norths Devils at Davies Park on Sunday, March 25 - 3pm

    Souths Logan Magpies

    1. Corey Allan 2. Cameron Booth 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Lenny Magey 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simi Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Bradley Frith 15. Phil Dennis (c) 16. Uiti Baker 17. Thomas Flegler 20. Rhys Melville

    Coach: Jon Buchanan

    Norths Devils

    1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gehamat Shibasaki 4. Chevi Ellis 5. Samuel Wright 6. Gary Riccardi 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Alex Bishop 10. Oshae Tuiasau 11. Moses Noovao-McGreal 12. Michael Sio 13. John Palavi (c) 14. Calum Gahan 15. Carne Doyle-Manga 16. Hemi Mullen 17. Guy Williams 18. Iain Riccardi 19. Danny Kerr

    Coach: Rohan Smith

    Sunshine Coast Falcons v PNG Hunters at Sunshine Coast Stadium on Sunday, March 25 - 3pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Ryan Papenhuyzen 2. Matt Soper-Lawler 3. Justin Olam 4. Jye Ballinger 5. Alex Copelin 6. Kurt Aldridge 7. Brentt Warr 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Lachlan Timm 11. Dane Hogan (c) 12. Christopher Lewis 13. Harrison Muller 14. Jacob Hind 15. Liam McDonald 16. Louis Geraghty 17. Lachlan Roe 19. Connor Donehue

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Wawa Paul 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Moses Meninga 9. Wartovo Puara 10. Dilbert Issac 11. Nixon Putt 12. John Andy 13. Rahdly Brawa 14. Charlie Simon 15. Ila Alu 16. Silas Gahuna 17. Mekenzie Yei 18. William Mone 19. Junior Rau 20. Patrick Morea

    Coach: Michael Marum


    https://www.qrl.com.au/news/20182/03/20/intrust-super-cup-round-3-teams/
     
  13. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC LADDER AFTER ROUND 3

    ISC Ladder Round 3.png
     
  14. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 4 teams


    QRL Media
    Tue 27 Mar 2018, 06:55 PM



    Lachlan Coote is set to make his return from injury via the Intrust Super Cup, named at fullback for the Mackay Cutters for their northern against the Pride.

    Another big name to return to the field the Easter weekend of football is Matt White for Burleigh, while Jayden Hodges will be backing up for Mackay after making his injury return last week in his side's win over Townsville.

    Central Queensland Capras v Ipswich Jets at Browne Park on Thursday, March 29 – 7pm

    Central Queensland Capras

    1. Zeik Foster 2. Ken Tofilau 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Aaron Teroi 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Jerry Key 11. Dave Cowhan 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 15. Tyson White 16. Brad Lupi 17. Luke George 18. Phil Nati

    Coach: Kim Williams

    Ipswich Jets

    1. Michael Purcell 2. Marmin Barba 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Wes Conlon 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 4. Sam Caslick 9. Jayden Connors 16. Rowan Winterfield 15. Isimeeli Hafoka 19. Mitch Carpenter

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Easts Tigers v Sunshine Coast Falcons at Suzuki Stadium on Saturday, March 31 -1.10pm* (Channel 9 TV game)

    Easts Tigers

    1. Scott Drinkwater 2. Linc Port 3. Kea Pere 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brayden Torpy 8. Dave Tyrrell 9. Chris Ostwald 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster (c) 12. Brett Greinke 13. Jack Svendsen 14. James Salter 15. Anton Iaria 16. Jarred Tuite 17. Ash Little 18. Harley Aiono 19. Jack Anderson

    Coach: Scott Sipple

    Sunshine Coast Falcons

    1. Matt Soper-Lawler 2. Jake Ainsworth 3. Justin Olam 4. Jye Ballinger 5. Keelyn Tuuta-Edwards 6. Brentt Warr 7. Ryley Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Jacob Hind 11. Dane Hogan (c) 12. Christopher Lewis 13. Harrison Muller 14. Lachlan Timm 15. Liam McDonald 16. Louis Geraghty 17. Lachlan Roe 19. Matthew Egan 20. Kurt Aldridge

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Burleigh Bears v Souths Logan Magpies at Pizzey Park on Saturday, March 31 – 4pm

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Tyronne Roberts-Davis 3. Sami Sauiluma 4. Jamie Dowling 5. Henare Wells 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Josh Ailaomai 16. Matthew Robinson 17. Dylan Kelly

    Coach: Jim Lenihan

    Souths Logan Magpies

    1. Corey Allan 2. Cameron Booth 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Lenny Magey 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simi Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Travis Waddell 15. Phil Dennis (c) 16. Uiti Baker 17. Thomas Flegler

    Coach: Jon Buchanan

    Northern Pride v Mackay Cutters at Barlow Park on Saturday, March 31 – 6pm

    Northern Pride

    1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Shawn Bowen 6. Todd Carney 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Nathan Wales 13. Graham Clark 14. Connor Jones 15. David Murphy 16. Emry Pere 17. Troy Kapea 18. Justin Castellaro 19. Jordan Biondi-Odo

    Coach: Ty Williams

    Mackay Cutters

    1. Lachlan Coote 2. Yamba Bowie 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Kyle Laybutt 8. Sam Hoare 9. Josh Chudleigh 10. Nicholas Brown 11. Mitchell Dunn 12. Shane Wright 13. Bennett Leslie 14. Jayden Hodges 15. Kellen Jenner 16. Tom Murphy (c) 17. Jordan Grant 18. Leonati Feiloakitau-Fetuani 19. Tyson Martin

    Coach: Steve Sheppard

    Redcliffe Dolphins v Townsville Blackhawks at Dolphin Stadium on Saturday March 31 – 6pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Tony Tumusa 2. Jake Sparey 3. Kotoni Staggs 4. Moses Pangai 5. Jeremy Hawkins 6. Joshua Fauid 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Sheldon Pitama 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Jamil Hopoate 13. Samson Graham 14. Bailey Butler 16. Tom Geraghty 17. Hugh Pratt 18. Nathan Watts

    Coach: Adam Mogg

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Kalifa Faifai-Loa 5. Michael Carroll 6. Zach Dockar-Clay 7. Jaelen Feeney 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Corey Jensen 11. Jake Marketo 12. Andrew Niemoeller (c) 13. Joe Boyce 14. Rod Griffin 16. Ross Bella 17. Temone Power 22. Sione Lousi

    Coach: Kristian Woolf

    Papua New Guinea Hunters v Tweed Heads Seagulls at Oil Search National Football Stadium on Sunday, April 1 – 3pm

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Edene Gebbie 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas (c) 7. Charlie Simon 8. Moses Meninga 9. Wartovo Puara 10. Adam Korave 11. Nixon Putt 12. John Andy 13. Rahdly Brawa 14. Watson Boas 15. Baundo Aba 16. Julius Yakopa 17. Muka Peter Kalu 18. Junior Rau 19. Patrick Morea 20. Mekenzie Yei

    Coach: Michael Marum

    Tweed Heads Seagulls

    1. Alex Grant 2. Kiah Cooper 3. Ryland Jacobs 4. Regan Muir 5. Tevita Folau 6 AJ Brimson 7. Eli Levido 8. Tristan Lumley 9. Sam Meskell 10. Moeaki Fotuaika 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Hiale Roycroft 20. Cheyne Whitelaw (c) 13. Jordan Aiono 18. Sam Saville 19. Jarrod Morfett 15. Beau Cordtz 17. Maia Sands 21. Lindon McGrady

    Coach: Ben Woolf

    Norths Devils V Wynnum Manly Seagulls at Suncorp Stadium, on Sunday, April 1 – 4pm

    Norths Devils

    1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gehamat Shibasaki 4. Chevi Ellis 5. Samuel Wright 6. Gary Riccardi 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Alex Bishop 10. Jamayne Taunoa-Brown 11. Michael Sio 12. Guy Williams 13. John Palavi (c) 14. Calum Gahan 15. Carne Doyle-Manga 16. Oshae Tuiasau 17. Troy Dargan 18. Iain Riccardi 19. Moses Noovao-McGreal

    Coach: Rohan Smith

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Patrick Templeman 2. Delouise Hoeter 3. Jeriah Goodrich 4. Edward Burns 5. Daniel Ogden 6. Aaron Booth 7. Michael Dobson 8. Adam Tuimavave-Gerrard 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Patrick Carrigan 12. Salesi Funaki 13. Mitch Frei (c) 14. Jayden Berrell 15. Junior Pita 16. Til Vea 17. Payne Haas

    Coach: Adam Brideson


    https://www.qrl.com.au/news/20182/03/27/intrust-super-cup-round-4-teams/
     
  15. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC LADDER AFTER ROUND 4

    ISC Ladder Round 4.png
     
  16. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 5 teams


    QRL Media
    Tue 3 Apr 2018, 05:59 PM



    The Capras welcome back skipper Jack Madden this week for their clash against the top-of-the table Bears. This game will be played at Gladstone as a curtain-raiser to the NRL match between the Gold Coast Titans and Manly.

    See all the Round 5 Intrust Super Cup teams below.

    Townsville Blackhawks v Tweed Heads Seagulls at Jack Manski Oval on Saturday, April 7 - 1.10pm* (Channel 9 TV game)

    Townsville Blackhawks - updated

    1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Ty Carucci 5. Kalifa Faifai-Loa 11. Jake Marketo 7. Jaelen Feeney 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 21. Andrew Davey 22. Sione Lousi 12. Andrew Niemoeller (c) 17. Temone Power 13. Joe Boyce 19. Brent Woolf 16. Ross Bella

    Coach: Kristian Woolf

    Tweed Heads Seagulls

    1. Alex Grant 5. Beau Cordtz 3. Ryland Jacobs 2. Kiah Cooper 4. Kainoa Gudgeon 6. AJ Brimson 7. Eli Levido 8. Tristan Lumley 9. Sam Meskell 10. Moeaki Fotuaika 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Hiale Roycroft 13. Cheyne Whitelaw (c) 18. Sam Saville 14. Jarrod Morfett 15. Maia Sands 16. Jordan Aiono 17. Rex Johnson

    Coach: Ben Woolf

    Ipswich Jets v Northern Pride at North Ipswich Reserve on Saturday, April 7 - 3pm

    Ipswich Jets

    1. Michael Purcell 14. Denzel Burns 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Wes Conlon 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 4. Sam Caslick 9. Jayden Connors 16. Rowan Winterfield 19. Mitch Carpenter

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Northern Pride

    1. Jack Murphy 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Shawn Bowen 6. Todd Carney 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Nathan Wales 13. Graham Clark 14. Connor Jones 15. David Murphy 16. Emry Pere 17. Troy Kapea 18. Jordan Biondi-Odo 19. Justin Castellaro

    Coach: Ty Williams

    Norths Devils v PNG Hunters at Bishop Park on Saturday, April 7 - 5.30pm

    Norths Devils

    1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gehamat Shibasaki 4. Chevi Ellis 5. Samuel Wright 6. Troy Dargan 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Michael Sio 10. Oshae Tuiasau 11. Moses Noovao-McGreal 12. Guy Williams 13. John Palavi (c) 14. Calum Gahan 15. Jamayne Taunoa-Brown 16. Carne Doyle-Manga 17. Iain Riccardi

    Coach: Rohan Smith

    PNG Hunters

    1. Adex Wera 2. Edene Gebbie 3. Junior Rau 4. Butler Morris 5. Brendon Gotuno 6. Ase Boas 7. Charlie Simon 8. Moses Meninga 9 Wartovo Puara 10. Adam Korave 11. Nixon Putt 12. John Andy 13. Rahdly Brawa 14. Watson Boas 15. Baundo Aba 16. Julius Yakopa 17. Muka Peter Kalu 18. Patrick Morea 19. Paul Bobby Jnr 20. Mekenzie Yei

    Coach: Michael Marum

    Mackay Cutters v Sunshine Coast Falcons at BB Print Stadium Mackay on Saturday, April 7 - 6pm

    Mackay Cutters

    1. Lachlan Coote 2. Yamba Bowie 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Kyle Laybutt 8. Sam Hoare 9. Jayden Hodges 10. Nicholas Brown 11. Mitchell Dunn 12. Bennett Leslie 13. Jardine Bobongie 14. Jack Hickson 15. Thomas Murphy (c) 16. Shane Wright 17. Jordan Grant

    Coach: Steve Sheppard

    Sunshine Coast Falcons

    1. Khan Ahwang 2. Jake Ainsworth 3. Justin Olam 4. Keelyn Tuuta-Edwards 5. Matt Soper-Lawler 6. Kurt Aldridge 7. Ryley Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Jacob Hind 11. Dane Hogan (c) 12. Christopher Lewis 13. Jye Ballinger 14. Lachlan Timm 15. Liam McDonald 16. Louis Geraghty 17. Harrison Muller 19. Caleb Daunt 20. Lachlan Roe

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    CQ Capras v Burleigh Bears at Marley Brown Oval, Gladstone on Sunday, April 8 - 11.45am

    CQ Capras

    1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden (c) 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Jerry Key 11. Dave Cowhan 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 14. Aaron Teroi 15. Brad Lupi 16. Oliver Percy 17. Luke George 18. Tyson White 19. Peter Rogers 20. Aaron Flanagan

    Coach: Kim Williams

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Tyrone Roberts-Davis 3. Sami Sauiluma 4. Jamie Dowling 5. Brenko Lee 6. Dallas Wells 7. Jamal Fogarty 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Dylan Kelly 16. Josh Ailaomai 17. Joe Greenwood

    Coach: Jim Lenihan

    Easts Tigers v Redcliffe Dolphins at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, April 8 - 3pm

    Easts Tigers

    1. Maeli Seve 2. Linc Port 3. Kea Pere 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. James Salter 7. Brayden Torpy 8. Ash Little 9. Chris Ostwald 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster (c) 12. Brett Greinke 13. Jack Svendsen 14. Jarred Tuite 15. Anton Iaria 16. Jack Anderson 17. Harley Aiono

    Coach: Scott Sipple

    Redcliffe Dolphins

    1. Tony Tumusa 2. Obed Karwhin 3. Jeremy Hawkins 4. Moses Pangai 5. Curtis Johnston 6. Joshua Fauid 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Sheldon Pitama 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Kotoni Staggs 13. Samson Graham 16. Tom Geraghty 15. Nathan Watts 17. Hugh Pratt 25. Trai Fuller

    Coach: Adam Mogg

    Souths Logan Magpies v Wynnum Manly Seagulls at Davies Park on Sunday, April 8 - 3pm

    Souths Logan Magpies

    1. Corey Allan 2. Cameron Booth 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Lenny Magey 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simi Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Travis Waddell 16. Uiti Baker 17. Thomas Flegler 15. Phil Dennis (c)

    Coach: Jon Buchanan

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Patrick Templeman 2. Delouise Hoeter 3. Jeriah Goodrich 4. Edward Burns 5. Daniel Ogden 6. Aaron Booth 7. Michael Dobson 8. Adam Tuimavave-Gerrard 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Jayden Berrell 15. Junior Pita 16. Salesi Funaki 17. Payne Haas 18. Alex Barr

    Coach: Adam Brideson


    https://www.qrl.com.au/news/20182/04/03/intrust-super-cup-round-5-teams/
     
  17. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC LADDER AFTER ROUND 5

    ISC Ladder Round 5.png
     
  18. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 6 teams


    QRL Media
    Tue 10 Apr 2018, 06:01 PM



    It's a super Saturday of rugby league this weekend, with six games being played in Round 6 of the Intrust Super Cup.

    Northern Pride v Easts Tigers at Barlow Park on Saturday, April 14 – 1.10pm* (Channel 9 TV game)

    Northern Pride

    1. Jordan Biondi-Odo 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Enari Tuala 5. Shawn Bowen 6. Todd Carney 7. Jake Clifford 8. Darryn Schonig 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Nathan Wales 13. Graham Clark 14. Connor Jones 15. David Murphy 16. Emry Pere 17. Troy Kapea 18. Jack Murphy 19. Justin Castellaro 20. Aidan Day

    Coach: Ty Williams

    Easts Tigers

    1. Joe Bond 2. Linc Port 3. Kea Pere 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Ollie Olds 7. Brayden Torpy 8. Ash Little 9. Brandon Smith 10. Jarred Tuite 11. Jake Foster (c) 12. Brett Greinke 13. Jack Svendsen 14 Chris Ostwald 15. Anton Iaria 16. Jack Anderson 17. Harley Aiono

    Coach: Scott Sipple

    Ipswich Jets v Mackay Cutters at North Ipswich Reserve on Saturday, April 14 – 3pm

    Ipswich Jets

    1. Michael Purcell 14. Denzel Burns 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Wes Conlon 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Lock Ben Shea 4. Sam Caslick 9. Jayden Connors 15. Huskie Teutau 16. Rowan Winterfield 19. Mitch Carpenter

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Mackay Cutters

    1. Yamba Bowie 2. Kurt Wiltshire 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Jack Hickson 8. Sam Hoare 9. Jayden Hodges 10. Jordan Grant 11. Left Second Row Mitchell Dunn 12. Right Second Row Shane Wright 13. Lock Thomas Murphy (c) 14. Jesse Dee 15. Lona Kaifoto 16. Bennett Leslie 17. Nicholas Brown 18. Jardine Bobongie 19. Darcy Cox

    Coach: Steve Sheppard

    Sunshine Coast Falcons v Townsville Blackhawks at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 14 – 5pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Khan Ahwang 2. Matt Soper-Lawler 19. Keelyn Tuuta-Edwards 4. Justin Olam 5. Jake Ainsworth 6. Brentt Warr 7. Rhys Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 15. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Christopher Lewis 13. Lachlan Timm 10. Jacob Hind 14. Lachlan Roe 16. Louis Geraghty 17. Jye Ballinger 20. Caleb Daunt 21. Mackenzie Reid 22. Sam Burns

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Jordan Drew 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Zach Clay 7. Jaelen Feeney 8. Joe Boyce 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo (c) 12. Andrew Davey 13. Temone Power 16. Ross Bella 17. Cade Maloney 22. Sione Lousi 19. Brent Woolf

    Coach: Kristian Woolf

    Norths Devils v Burleigh Bears at Bishop Park on Saturday, April 14 – 5.30pm

    Norths Devils

    1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gary Riccardi 4. Gehamat Shibasaki 5. Chevi Ellis 6. Troy Dargan 7. Todd Murphy 8. Sam Tagataese 9. Michael Sio 10. Oshae Tuiasau 11. Moses Noovao-McGreal 12. Guy Williams 13. John Palavi (c) 14. Iain Riccardi 15. Carne Doyle-Manga 16. Jamayne Taunoa-Brown 17. Jarryd Dodd 19. Calum Gahan

    Coach: Rohan Smith

    Burleigh Bears

    1. Henare Wells 2. Tyrone Roberts-Davis 3. Sami Sauiluma 4. Jamie Dowling 5. Brenko Lee 6. Dallas Wells 7. Josh Rogers 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Dylan Kelly 16. Josh Ailaomai 17. Joe Greenwood

    Coach: Jim Lenihan

    Redcliffe Dolphins v Papua New Guinea Hunters at Dolphin Oval on Saturday, April 14 – 6pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Tony Tumusa 2. Jonus Pearson 3. Tom Opacic 4. Moses Pangai 5. Jeremy Hawkins 6. Joshua Fauid 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Sheldon Pitama 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Kotoni Staggs 13. Samson Graham 16. Tom Geraghty 14. Scott Schulte 15. Nathan Watts 17. Hugh Pratt

    Coach: Adam Mogg

    PNG Hunters

    1. Edene Gebbie 2. Junior Rau 3. Wawa Paul 4. Butler Morris 5. Paul Bobby Jnr 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Moses Meninga 9. Wartovo Puara 10. Baundo Aba 11. Nixon Putt 12. John Andy 13. Rahdly Brawa 14. Charlie Simon 15. Enock Maki 16. Patrick Morea 17. Mekenzie Yei 18. Silas Gahuna 19. Dilbert Issac 20. Ila Alu

    Coach: Michael Marum

    Wynnum Manly Seagulls v Tweed Heads Seagulls at BMD Kougari Oval on Saturday, April 14 – 7pm

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Patrick Templeman 2. Delouise Hoeter 3. Edward Burns 4. Jeriah Goodrich 5. Daniel Ogden 6. Aaron Booth 7. Michael Dobson 8. Adam Tuimavave-Gerrard 9. Mitch Cronin 10. Max Elliott 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Jayden Berrell 15. Junior Pita 16. Salesi Funaki 17. Payne Haas 18. Alex Barr

    Coach: Adam Brideson

    Tweed Heads Seagulls

    6. AJ Brimson 3. Ryland Jacobs 4. Brendan Elliot 5. Regan Muir 2. Kiah Cooper 1. Ethan Roberts 7. Eli Levido 8. Leilani Latu 9. Sam Meskell 10. Tristan Lumley 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Ryan Simpkins 13. Cheyne Whitelaw (c) 14. Rex Johnson 15. Moeaki Fotuaika 16. Tony Matautia 17. Shane Gillham 18. Hiale Roycroft

    Coach: Ben Woolf

    Souths Logan Magpies v Central Capras at Davies Park on Sunday, April 15 – 3pm

    Souths Logan Magpies

    1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simi Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Jordan Scott 16. Uiti Baker 15. Phil Dennis (c) 17. Daniel Tamou

    Coach: Jon Buchanan

    CQ Capras

    1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Blake Goodman 7. Jack Madden (c) 8. Bill Cullen 9. Billy Gilbert 10. Jerry Key 11. Dave Cowhan 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 14. Aaron Teroi 15. Brad Lupi 16. Oliver Percy 17. Luke George 18. Peter Rogers 19. Tyson White

    Coach: Kim Williams


    https://www.qrl.com.au/news/20182/04/10/intrust-super-cup-round-6-teams/
     
  19. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC LADDER AFTER ROUND 6

    ISC Ladder Round 6.png
     
  20. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    24,717
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 7 teams


    QRL Media
    Tue 17 Apr 2018, 05:58 PM


    A number of NRL call-ups and welcomed injury returns cause some personnel reshuffles in the Round 7 Intrust Super Cup team lists.

    Wynnum Manly Seagulls v Burleigh Bears at BMD Kougari Oval on Saturday April 21 – 1.10pm* (Channel 9 TV game)

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Patrick Templeman 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Delouise Hoeter 5. Daniel Ogden 6. Aaron Booth 7. Michael Dobson 8. Payne Haas 9. Mitch Cronin 10. Stedman Lefau 11. Patrick Carrigan 12. Til Vea 13. Mitch Frei (c) 14. Mitchell Moore 15. Junior Pita 16. Salesi Funaki 17. Alex Barr 18. Max Elliott 19. Edward Burns 20. Lachlan Lee 21. Keenan Palasia

    Coach: Adam Brideson

    Burleigh Bears

    1. Toby McIntosh 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Jamie Dowling 5. Justin Tavae 6. Christopher Law 7. Josh Rogers 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Hayden Schwass 12. Blake Leary 13. Sam Coster 14. Jai Whitbread 15. Dylan Kelly 16. Josh Ailaomai 17. Matthew Robinson

    Coach: Jim Lenihan

    Sunshine Coast Falcons v Ipswich Jets at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 21 – 5pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Khan Ahwang 2. Matt Soper-Lawler 3. Christopher Lewis 4. Justin Olam 5. Jake Ainsworth 6. Cooper Johns 7. Rhys Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Harry Grant 10. Harrison Muller 11. Dane Hogan (c) 12. Joe Stimson 13. Lachlan Timm 14. Lachlan Roe 15. Liam McDonald 16. Louis Geraghty 17. Jacob Hind 19. Keelyn Tuuta-Edwards 20. Nick Timm 21. Brentt Warr 22. Tino Fa'asuamaleaui

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Ipswich Jets

    1. Michael Purcell 14. Denzel Burns 3. Pio Seci 17. Rory Humphreys 5. Wes Conlon 6. Julian Christian 7. Dane Phillips 8. Tyson Lofipo 21. Kierran Moseley 10. Nat Neale (c) 11. Ben White 12. Seb Pandia 13. Ben Shea 4. Sam Caslick 9. Jayden Connors 15. Huskie Teutau 16. Rowan Winterfield 19. Mitch Carpenter

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Mackay Cutters v Redcliffe Dolphins at BB Print Stadium, Mackay on Saturday, April 21 – 6pm

    Mackay Cutters

    1. Yamba Bowie 2. Kurt Wiltshire 3. Nathan Saumalu 4. Blake Atherton 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Jack Hickson 8. Sam Hoare 9. Jayden Hodges 10. Jordan Grant 11. Mitchell Dunn 12. Lona Kaifoto 13. Thomas Murphy (c) 14. Jesse Dee 15. Darcy Cox 16. Bennett Leslie 17. Nicholas Brown 18. Jardine Bobongie 19. Leonati Feiloakitau-Fetuani

    Coach: Steve Sheppard

    Redcliffe Dolphins

    1. Tony Tumusa 2. Curtis Johnston 3. Kotoni Staggs 4. Moses Pangai 5. Jeremy Hawkins 6. Joshua Fauid 7. Cameron Cullen (c) 8. James Taylor 9. Sheldon Pitama 10. Sam Anderson 11. Toby Rudolf 12. Scott Schulte 13. Jamil Hopoate 14. Samson Graham 16. Tom Geraghty 15. Nathan Watts 17. Hugh Pratt 18. Aaron Whitchurch

    Coach: Adam Mogg

    Central Queensland Capras v Northern Pride at McIndoe Park on Saturday, April 21 – 7.30PM

    Central Queensland Capras

    1. Zeik Foster 2. Junior Kirisome 3. Connor Broadhurst 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Jerry Key (c) 7. Blake Goodman 8. Bill Cullen 9. Aaron Teroi 10. Oliver Percy (c) 11. Dave Cowhan 12. Dave Taylor 13. Jamie Hill 14. Darcy Davey 15. Brad Lupi 16. Phil Nati 17. Aaron Flanagan 18. Tyson White 19. Luke George

    Coach: Kim Williams

    Northern Pride

    1. Gideon Gela-Mosby 2. Murray Taulagi 3. Brett Anderson 4. Javid Bowen 5. Enari Tuala 6. Todd Carney 7. Jake Clifford 8. William Bugden 9. Ryan Ghietti (c) 10. David Murphy 11. Tom Hancock 12. James Clark 13. Graham Clark 15. Darryn Schonig 16. Troy Kapea 17. Emry Pere 14. Jordan Biondi-Odo 18. Connor Jones 19. Aidan Day 20. Sheldon Powe-Hobbs 21. Shawn Bowen

    Coach: Ty Williams

    Tweed Heads Seagulls v Easts Tigers at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 22 – 2pm

    Tweed Heads Seagulls

    6. AJ Brimson 3. Ryland Jacobs 4. Brendan Elliot 5. Brayden McGrady 2. Kiah Cooper 1. Lindon McGrady 7. Eli Levido 8. Leilani Latu 9. Sam Meskell 12. Ryan Simpkins 11. Lamar Manuel-Liolevave 10. Tristan Lumley 15. Maia Sands 16. Tony Matautia 13. Cheyne Whitelaw (C) 14. Rex Johnson 17. Moeaki Fotuaika 18. Hiale Roycroft 19. Shane Gillham

    Coach: Ben Woolf

    Easts Tigers

    1. Joseph Bond 2. Linc Port 3. Kea Pere 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Brayden Torpy 7. Brodie Croft 8. Ash Little 9. Chris Ostwald 10. Patrick Kaufusi 11. Jake Foster (c) 12. Brett Greinke 13. Jack Svendsen 14. Jarred Tuite 15. Anton Iaria 16. Adam Crear 17. Harley Aiono

    Coach: Scott Sipple

    Papua New Guinea Hunters v Souths Logan Magpies at Oil Search National Football Stadium on Sunday, April 22 – 3pm

    Papua New Guinea Hunters

    1. Edene Gebbie 2. Junior Rau 3. Wawa Paul 4. Butler Morris 5. Paul Bobby Jnr 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Enock Maki 9. Charlie Simon 10. Baundo Aba 11. Nixon Putt 12. Willie Minoga 13. Rahdly Brawa 14. Silas Gahuna 15. Mekenzie Yei 16. Patrick Morea 17. Adam Korave 18. Ila Alu 19. Dilbert Issac 20. Brendon Gotuno

    Coach: Michael Marum

    Souths Logan Magpies

    1. Corey Allan 2. Benaiah Bowie 3. Marion Seve 4. Scott Doyle 5. Paul Rokolati 6. Guy Hamilton 7. Sam Scarlett 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simi Fatafehi 12. Brendon Gibb 13. Patrick Mago 14. Jordan Scott 16. Thomas Flegler 17. Daniel Tamou 15. Phil Dennis (c) 18. Dan Russell

    Coach: Jon Buchanan

    Townsville Blackhawks v Norths Devils at Jack Manski Oval on Sunday, April 22 – 4pm

    Townsville Blackhawks

    1. Paul Byrnes 2. Jonathon Reuben 3. Shaun Hudson 4. Levi Dodd 5. Kalifa Faifai-Loa 6. Zach Clay 7. Jaelen Feeney 8. Francis Molo 9. Krys Freeman 10. Rod Griffin 11. Jake Marketo (c) 12. Andrew Davey 13. Joe Boyce 16. Temone Power 17. Cade Maloney 22. Sione Lousi 19. Brent Woolf

    Coach: Kristian Woolf

    Norths Devils

    1. Jack Ahearn 2. Paul Ulberg 3. Gary Riccardi 4. Gehamat Shibasaki 5. Luke Pollock 6. Troy Dargan 7. Todd Murphy 8. John Palavi (c) 9. Mikaere Beattie 10. Oshae Tuiasau 11. Noovao-Mcgreal 12. Guy Williams 13. Michael Sio 14. Iain Riccardi 15. Jamayne Taunoa-Brown 16. Carne Doyle-Manga 19. Calum Gahan

    Coach: Rohan Smith


    https://www.qrl.com.au/news/20182/04/17/intrust-super-cup-round-7-teams/
     

Share This Page