2017 Intrust Super Cup

Discussion in 'General Rugby League' started by rhugh89, Nov 24, 2016.

  1. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    All news relating to the 2017 ISC
     
  2. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  3. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    PNG Hunters 2017 Gains and Losses

    Gains

    Albert Wellington (Penrith Under 20), Stanton Albert (Penrith Under 20), Willie Minoga (Townsville Blackhawks), Israel Eliab (London Broncos), David Loko (Lae Snacks Tigers), Moses Meninga (Hagen Eagles), Wawa Paul (Enga Mioks), Junior Rop (Lae Snacks Tigers)


    Losses

    Noel Zeming (work commitments), Thompson Teteh (Redcliffe Dolphins), Justin Olam (Melbourne Storm NRL), Adam Korave (released), Warren Glare (released), Brandy Peter (released)


    Redcliffe Dolphins 2017 Gains and Losses

    Gains

    Thompson Teteh (PNG Hunters), Nick Slyney (London Broncos), Sheldon Pitama (NZ Warriors NYC), David Hala (Gold Coast Titans), Obed Karwhin (Wests Tigers NYC), Matthew Lodge (Wests Tigers), Josh Johnson (Huddersfield)


    Losses

    Anthony Cherrington (South Sydney Rabbitohs), Darren Nicholls (Penrith Panthers), Charlie Faingaa (Blacktown), Tyson Andrews (retired)


    Mackay Cutters 2017 Gains and Losses

    Gains

    Jack Joass (Souths Logan), Setaimata Sa (Widnes Vikings), Nicho Hynes (Manly Sea Eagles Under 20), Cooper Bambling (NQ Cowboys Under 20), Jake Eden (Souths Logan), Lona Kaifoto (Townsville Blackhawks), Yamba Bowie (Cairns Brothers), Nathan Saumalu (Canterbury Bulls NZ), Semisi Tyrell (NZ Warriors), Tim Bennett (Whitsunday Brahmans), Nikko Roberts (Mackay Magpies), Nick Brown (NQ Cowboys Under 20), Gareth Moore (Mackay Magpies)


    Losses

    Jack Creith (Easts Tigers), Michael Pearsall (Brisbane Norths), Andrew Gay (Wales), Regan Verney (Ivanhoes Cairns), Steve Rapira (local league), Joss Boyton (local league), Ryan Kinlyside (local league), Liam Taylor (released), Delayne Ashby (released), John Papalii (released), Tone Susuga (released), Tyson Martin (injured), Nicolas Mataia (injured), Kelvin Nielson (injured)

    Norths Devils 2017 Gains and Losses

    Gains

    Delouise Hoeter (Townsville Blackhawks), Stephen Coombe (Wynnum Manly Seagulls), Rajan Opetaia-Halls (Northern Pride), Greg Miglio (Northern Pride), Travis Peeters (Northern Pride), Menmuny Murgha (Northern Pride), Dane Chang (Easts Tigers), Dalton Phillips (Mackay Cutters), Javarn White (Easts Tigers), Paul Tuli (New Zealand Warriors), James Taylor (South Newcastle), Tama Koopu (Newcastle Knights), Usaia O'Sullivan (Wagga Wagga), Kalolo Saitaua (Brisbane Broncos), Mattias Heimuli (New Zealand Warriors), Tui Oloapu (Parramatta Eels), Kurt French (Wynnum Manly Seagulls), Jayden Rosberg (Newcastle Knights), Che Faalafi (West Brisbane Panthers)


    Losses

    Jayden Berrell (Wynnum Manly Seagulls), Maeli Seve (Easts Tigers), Matt Mizzi (released), Kristian Wan*a (released), Sean Yorston (Sunshine Coast Falcons), Billy Solah (Wynnum Manly Seagulls), Jarrod Blanke (released)

    Northern Pride Gains and Losses for 2017

    Gains

    Graham Clark (Canterbury Bulldogs), William Bugden (Tweed Seagulls), Brad Lupi (Mackay Cutters), Troy Kapea (Townsville Blackhawks), Bradley Stephen (Innisfail Leprechauns), Shawn Bowen (Mossman Sharks), Connor Jones (Canterbury Bulldogs), Marvin Toko (Ivanhoes Knights), Darryn Schonig (North Queensland Cowboys)


    Losses

    David Murphy (Easts Tigers), Jack Svendsen (Easts Tigers), Linc Port (Easts Tigers), Brayden Torpy (Easts Tigers), Menmuny Murgha (Norths Devils), Rajan Opetaia-Halls (Norths Devils), Greg Miglio (Norths Devils), Luke La Rosa (Mackay Cutters), Vaipuna Tia Kilifi (Mounties)


    Easts Tigers 2017 Gains and Losses

    Gains

    Maeli Seve (Norths Devils), Steven Thorpe (Sheffield Eagles, UK), Jarrod McInally (Canterbury Bulldogs), Brayden Torpy (Northern Pride), David Murphy (Northern Pride), Jack Svendsen (Northern Pride), Linc Port (Northern Pride), Conor Carey (Townsville Blackhawks), Jack Creith (Mackay Cutters), Gerard McCallum (Hills District), Shawn Anderson (Gold Coast local league), Andrew Thompson (Wynnum Manly Seagulls)


    Losses

    Dane Hogan (Sunshine Coast Falcons), Dane Chang (Norths Devils), Whetu Austin (Sunshine Coast Falcons) Guy Hamilton (released), Jacob Paul (France), Javarn White (released)


    Souths Logan Magpies 2017 Gains and Losses

    Gains

    Matt Minto (CQ Capras), Lenny Magey (Townsville Blackhawks), Kyle McConnell (Ipswich), Evander Cummins (Redcliffe Dolphins), Jordan Scott (Gold Coast Titans NYC), Simione Fatafehi (Gold Coast Titans NYC), Connor Toia (Burleigh Bears)


    Losses

    Jack Joass (Mackay Cutters)


    Central QLD Capras 2017 Gains and Losses

    Gains

    Matt Groat (Dewsbury Rams, UK), Krys Freeman (Newcastle Knights), Ken Tofilau (Newcastle Knights), Jack Madden (Wentworthville), Oliver Percy (Carcassone), Sam Smith (Broncos NYC), Billy Gilbert (Cronulla NYC), Sam Lollo (Yeppoon Seagulls), Justin Daniels (Rockhampton Brothers), Liam Law (Rockhampton Brothers), Nathan Bassani (Norths Chargers), Ron Francis (Mt Isa), Phil Nati (Christchurch)


    Losses

    Adam Henry (France), Ian Webster (retired), Jake Ainsworth (Melbourne Storm), Jaziah Dawson (released), Josh Mitchell (Queanbeyan), Matt Minto (Souths Logan Magpies), Peter Gallen (released), Samson Graham (Redcliffe Dolphins), Jordan Kane (retired), Gerard Tema (Sunshine Coast), Tyson White (Gladstone)


    Sunshine Coast Falcons 2017 Gains and Losses

    Gains

    Scott Anderson (Wakefield Wildcats – Super League), Haydan Lipp (Ipswich Jets), Liam McDonald (Easts Tigers), Donald Malone (Easts Tigers), Dane Hogan (Easts Tigers), Whetu Austin (Easts Tigers), Guy Hamilton (Easts Tigers), Harrison Muller (Cronulla Sharks), Gerard Tema (CQ Capras), Sean Yorston (Norths Devils), Matt Mizzi (Norths Devils), Moses Noovao-McGreal (Manly NYC), Rob Buaserau (Dapto Canaries), Connor Donehue (Melbourne Storm NYC), Lachlan Timm (Melbourne Storm NYC)


    Losses

    Ryley Jacks (Melbourne Storm), Tui Kamikamica (Melbourne Storm), Jacob Samoa (Blacktown), Tom Murphy (France), Ryan Hansen (retired), Callum Klein (Valleys BRL), Rowan Klein (Valleys BRL), Paul Ivan (Valleys BRL), Brett Doherty (Valleys BRL)


    Burleigh Bears 2017 Gains and Losses

    Gains

    Henare Wells (New Zealand Warriors), Josh Rogers (Gold Coast Titans NYC), Sam Coster (Illawarra Cutters), Matt White (Melbourne Storm), Tyler Cornish (Sydney Roosters), Harry Siejka (Canterbury Bulldogs), Lorenzo Ma’afu (Townsville Blackhawks), Toby McIntosh (Murwillumbah)


    Losses

    Jamal Fogarty (Parramatta Eels), Cameron Cullen (Manly Sea Eagles), Paterika Vaivai (Gold Coast Titans), Louie Fanene (retired), Josh Berkers (North Sydney)


    Tweed Heads Seagulls 2017 Gains and Losses

    Gains

    Damian Sironen (Illawarra Cutters), Lamar Liolevave (Bulldogs), Nick Harrold (Wynnum Manly Seagulls), Mackenzie Reid (Easts Tigers), Talor Walters (Melbourne Storm NYC), Jack Cook (Melbourne Storm NYC), Adam Barnes (Tugun)

    Losses

    Will Bugden (Northern Pride), Cory Blair (retired) Townsville Blackhawks 2017 Gains & Losses


    Gains

    Lee Jewitt (Castleford, UK Super League), Sione Lousi (NZ Warriors), Blake Leary (Manly Sea Eagles), Kierran Moseley (Gold Coast Titans), Oshae Tuiasau (Gold Coast Titans), Carlin Anderson (Brisbane Broncos / Ipswich Jets), Paul Byrnes (Redcliffe Dolphins), Josh Hall (Penrith), Jordan Kenworthy (NQ Cowboys NYC), Ross Bella (NQ Cowboys NYC), Ty Carucci (NQ Cowboys NYC), Taha Tutavake (NQ Cowboys NYC)


    Losses

    Moses Pangai (Brisbane Broncos), Rhyse Martin (Canterbury Bulldogs), Corey Jensen (NQ Cowboys), Brenden Santi (Sydney Roosters), Lorenzo Ma'afu (Burleigh Bears), Delouise Hoeter (Norths Devils), Nathan Norford (year off), Conor Carey (Easts Tigers), Lenny Magey (Souths Logan Magpies), Lona Kaifoto (Mackay Cutters) Noel Underwood (retired), Glenn Hall (retired), Matt Bowen (retired)


    Wynnum Manly Seagulls 2017 Gains and Losses

    Gains

    Travis Burns (St Helens, UK), Mitchell Frei (Sydney Roosters), Jayden Berrell (Norths Devils / Brisbane Broncos), Will Brimson (Brisbane Broncos), Max Elliott (Brisbane Broncos), Paora Kemp (St George Illawarra Dragons), Bill Solah (Norths Devils), Adam Tuimavave-Gerrard (Brisbane Broncos)

    Losses

    Stephen Coombe (Norths Devils), Jon Grieve (Sunshine Coast Falcons - midseason), Nick Harrold (Tweed Heads Seagulls), Tim Natusch (retired), Magnus Stromquist (Mounties)


    Ipswich Jets Gains and Losses

    Gains

    Luke Capewell (Redcliffe Dolphins), Denzel King (Northern Pride), Jayden Connors (Gold Coast Titans NYC / Grafton Ghosts), Matthew Gibuma (Innisfail Leprechauns), Sig Manu Wigness (Far North Queensland), Isaac Crichton (Sydney Roosters NYC)


    Losses

    Carlin Anderson (Townsville Blackhawks), David Fa’alogo (retired), Haydan Lipp (Sunshine Coast Falcons)

     
  4. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  5. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Round 1 Intrust Super Cup teams


    By QRL Media and QRL Football
    Tue 28th February, 08:04PM



    Sunshine Coast Falcons v Easts Tigers at Sunshine Coast Stadium on Saturday, March 4 - 4.30pm


    Sunshine Coast Falcons

    1. Kevin Locke 2. Samuel Wright 3. Matthew Grieve 4. Jeremy Hawkins 5. Justin Olam 6. Ryley Jacks 7. Guy Hamilton 21. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 10. Harrison Muller 11. Dane Hogan (c) 12. Joe Stimson 13. Jon Grieve 14. Jake Turpin 15. Jye Ballinger 16. Martin Cordwell 17. Lachlan Timm 18. Liam McDonald 19. Whetu Austin 20. Matthew Soper-Lawler

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Easts Tigers

    1. Linc Port 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Gerard McCullum 6. Billy Walters 7. Brayden Torpy 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Matthew Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Luke Lavelle 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Liufau Hala 16. Adam Crear 17. Scott Drinkwater 18. Mark Nicholls 19. Charlie Galo 20. Slade Griffin

    Coach: Scott Sipple

    Mackay Cutters v Northern Pride at BB Print Stadium, Mackay on Saturday, March 4 - 6pm

    Mackay Cutters

    1.Yamba Bowie 2. Jack Joass 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Jake Eden 10. Nick Brown 11. Andrew Davey (c) 12. John Faletagao'i 13. Jack Blagbrough 14. Aaron Booth 15. Jacob Pottinger 16. Lona Kaifoto 17. Gareth Moore

    Coach: Steve Sheppard

    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 2. Gideon Gela-Mosby 3. Luke George 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti (C) 10. Will Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Ben Spina 14. Connor Jones 15. Troy Kapea 16. Darryn Schonig 17. Nathan Wales 18. Colin Wilkie 20. Frederick Koraba

    Coach: Ty Williams

    CQ Capras v PNG Hunters at Browne Park on Saturday, March 4 - 6.05pm

    CQ Capras

    1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Samuel Smith 5. Junior Kirisome 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Guy Williams (c) 12. Marco Delapena 13. Gavin Hiscox 14. Maipele Morseau 15. Victor Halfpenny 16. Jack Kavanagh 17. William Cullen

    Coach: Kim Williams

    PNG Hunters

    1. Bland Abavu 2. Butler Morris 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. William Aquila 6. Israel Eliab 7. Ase Boas (c) 8. Henry Noki 9. Gahuna Silas 10. Esau Siune 11. Nixon Put 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Lawrence Tuú 15. Ishmael Balkawa 16. Enoch Maki 17. Moses Meninga 18. Radley Brawa 19. Karo Kauna 20. Noel Joel

    Coach: Michael Marum

    Redcliffe Dolphins v Burleigh Bears at Dolphin Oval on Sunday, March 4 - 12.40pm* (Live on Channel 9)

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Aaron Whitchurch 5. Jonus Pearson 6. Zach Strasser 7. Christian Hazard 8. Nathan Watts 9. Sheldon Pitama 18. Matthew Lodge 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 14. Nicholas Slyney 15. Joshua Johnson 16. Tyson Cleal 17. Samson Graham

    Coach: Adam Mogg

    Burleigh Bears

    1. Tyler Chadburn 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Daniel Schwass 7. Samuel Grant 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 10. Paterika Vaivai 11. Rhys Duke 12. Lorenzo Ma’afu 13. Jeff Lynch 14. Christopher Law 15. Matthew White 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

    Coach: Jim Lenihan

    Tweed Heads Seagulls v Ipswich Jets at Piggabeen Sports Complex on Sunday, March 5 - 2pm

    Tweed Heads Seagulls

    1. Lindon McGrady 2. Adam Barnes 3. Talor Walters 4. James Toole 5. Regan Ogle 6. Sionetakapautolo Alofi 7. Michael Burgess 8. Damian Sironen (c) 9. Samuel Meskell 10. Carne Doyle-Manga 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Samuel Saville 13. Nicholas Harrold 14. Petero Nakubuwai 15. Kaleb Bernard 16. Shane Gillham 17. William Johnstone 18. Mackenzie Reid 19. Sam Carsons

    Coach: Aaron Zimmerle

    Ipswich Jets

    1. Wesley Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 8. William McConnachie 9. Christopher Ash 10. Nathaniel Neale 22. Tyson Lofipo 21. Jesse Roberts 13. Ben White 12. Fakahoko Teutau 14. Mikaere Beattie 15. Sebastian Pandia 17. Mitchell Carpenter

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Souths Logan Magpies v Wynnum Manly Seagulls at Davies Park on Sunday, March 4 - 2pm

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Samuel Scarlett 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Daniel Tamou 12. Simione Fatafehi 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Phillip Dennis (c) 16. Samuelu Lavea 17. Kyle McConnell

    Coach: Jon Buchanan

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Daniel Wallace 3. Jeriah Goodrich 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Junior Pita 11. Mitchell Frei (c) 12. Alex Barr 13. Brendon Gibb 14. Mitch Cronin 15. Stedman Lefau 16. Adam Tuimavave-Gerrard 17. John Te Reo 18. Brendon McBryde

    Coach: Adam Brideson

    Norths Devils v Townsville Blackhawks at Bishop Park on Sunday, March 4 - 3.30pm

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Kodi Nikorima 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Gary Riccardi 15. Stephen Coombe 16. Michael Molo 17. Mattais Heimuli 18. Tama Koopu 19. Michael Pearsall

    Coach: Mark Gliddon

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Paul Byrnes 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Corey Jensen 9. Anthony Mitchell (c) 10. Lee Jewitt 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Sione Lousi 14. Kierran Moseley 15. Oshae Tuiasau 16. David Munro 17. Kieran Quabba 18. Ross Bella 19. Samsen O'Neill

    Coach: Kristian Woolf


    http://www.qrl.com.au/news/2017/02/28/round_1_intrust_supe.html
     
  6. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  7. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  8. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC Round 2 Teams

    Burleigh Bears v Norths Devils at Pizzey Park on Saturday, March 11 - 4pm

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Daniel Schwass 7. Samuel Grant 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 10. Paterika Vaivai 11. Jamie Dowling (c) 12. Dylan Kelly 13. Jeffrey Lynch 15. Rhys Duke 16. Matthew White 17. Lorenzo Ma’afu 19. Darren Griffiths

    Coach: Jim Lenihan

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Gary Riccardi 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Michael Pearsall 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe

    Coach: Mark Gliddon

    Sunshine Coast Falcons v Souths Logan Magpies at Sunshine Coast Stadium on Saturday, March 11 - 4.30pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Kevin Locke 2. Matthew Soper-Lawler 3. Matthew Grieve 4. Jeremy Hawkins 5. Justin Olam 6. Sean Yorston 7. Guy Hamilton 21. Liam McDonald 9. Alex Bishop (c) 10. Harrison Muller 11. Jye Ballinger 12. Jon Grieve 13. Lachlan Timm 14. Jake Turpin 15. Christian Morris 16. Martin Cordwell 17. Eddie Tautali 18. Thomas Geraghty

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Samuel Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Daniel Tamou 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Phillip Dennis (c) 16. Samuelu Lavea 17. Aotealofa Tuimavave

    Coach: Jon Buchanan

    CQ Capras v Redcliffe Dolphins at Browne Park on Saturday, March 11 - 4.30pm


    CQ Capras

    1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Samuel Smith 5. Junior Kirisome 6. Aleki Falepaini 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Ayden Cooper 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox 14. Maipele Morseau 15. Phillip Nati 16. Jack Kavanagh 17. William Cullen

    Coach: Kim Williams

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Aaron Whitchurch 5. Jonus Pearson 6. Zach Strasser 7. Christian Hazard 8. Nathan Watts 9. Sheldon Pitama 18. Matthew Lodge 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 10. Nicholas Slyney 15. Tyson Cleal 16. Joshua Johnson 17. Samson Graham 14. Hugh Pratt

    Coach: Adam Mogg

    Wynnum Manly Seagulls v Northern Pride at BMD Kougari Oval on Saturday, March 11 - 6pm

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Daniel Wallace 3. Jeriah Goodrich 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Ngarima Pita 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Mitchell Cronin 15. Stedman Lefau 16. Adam Tuimavave-Gerrard 17. John Te Reo

    Coach: Adam Brideson

    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 2. Gideon Gela-Mosby 3. Luke George 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Ben Spina 14. Connor Jones 15. Troy Kapea 16. Darryn Schonig 17. Nathan Wales 18. Colin Wilkie

    Coach: Ty Williams

    Mackay Cutters v Tweed Heads Seagulls at BB Print Stadium, Mackay on Saturday, March 11 - 6pm

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Gareth Moore 9. Aaron Booth 10. Braden Uele 11. Andrew Davey 12. Lona Kaifoto 13. Nicholas Brown 14. Jake Eden 15. Jacob Pottinger 16. Jack Blagbrough 17. Johnny Faletagoa'i 18. Isaac Richardson

    Coach: Steve Sheppard

    Tweed Heads Seagulls

    1. Lindon McGrady 2. Adam Barnes 3. Talor Walters 4. James Toole 5. Regan Ogle 6. Sionetakapautolo Alofi 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Samuel Saville 13. Nicholas Harrold 14. Morgan Boyle 15. Edward Pettybourne 17. William Johnstone 18. Shane Gillham 19. Kaleb Bernard

    Coach: Aaron Zimmerle

    Ipswich Jets v Townsville Blackhawks at North Ipswich Reserve on Sunday, March 12 - 12.40pm* (Live on Channel 9)

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips 8. Billy McConnachie 9. Christopher Ash 10. Nathaniel Neale 11. Samuel Martin 21. Jesse Roberts 22. Tyson Lofipo 14. Mikaere Beattie 15. Sebastian Pandia 17. Mitchell Carpenter 16. Fakahoko Teutau

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Paul Byrnes 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Shaun Fensom 14. Kierran Moseley 15. Kieran Quabba 16. David Munro 22. Oshae Tuiasau 18. Ross Bella

    Coach: Kristian Woolf

    PNG Hunters v Easts Tigers at National Football Stadium on Sunday, March 12 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Bland Abavu 2. Butler Morris 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. William Aquila 6. Israel Eliab 7. Ase Boas (c) 8. Henry Wan 9. Gahuna Silas 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Lawrence Tu'u 15. Wellington Albert 16. Enock Maki 17. Moses Meninga 18. Karo Kauna 19. Ishamel Baikawa 20. Watson Boas

    Coach: Michael Marum

    Easts Tigers

    1. Gerard McCullum 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brayden Torpy 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Mark Nicholls 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Matt Zgrajewski 16. Charlie Galo 17. Scott Drinkwater 18. Luke Lavelle 19. Timothy Lomai 20. Liufau Hala

    Coach: Scott Sipple


    http://www.qrl.com.au/news/2017/03/07/intrust_super_cup_ro.html
     
    Last edited: Mar 10, 2017
  9. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  10. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC LADDER AFTER ROUND 2

    ISC Ladder Round 2.png
     
  11. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Round 3 Intrust Super Cup teams


    By QRL Media
    Tue 14th March, 06:00PM


    Northern Pride v Sunshine Coast Falcons at Barlow Park on Saturday, March 18 - 5.30pm


    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 2. Gideon Gela-Mosby 3. Luke George 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Troy Kapea 14. Connor Jones 15. Darryn Schonig 16. Nathan Wales 17. Colin Wilkie 18. Frederick Koraba 19. Brad Lupi

    Coach: Ty Williams

    Sunshine Coast Falcons

    1. Kevin Locke 2. Samuel Wright 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Matthew Soper-Lawler 6. Sean Yorston 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 10. Lachlan Timm 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 14. Jake Turpin 16. Thomas Geraghty 17. Martin Cordwell 19. Liam McDonald 20. Matthew Grieve

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Easts Tigers v Redcliffe Dolphins at Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, March 18 - 6pm

    Easts Tigers

    1. Gerard McCullum 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. David Murphy 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. Steven Thorpe 15. Charlie Galo 16. Luke Lavelle 17. Scott Drinkwater 18. Adam Crear

    Coach: Scott Sipple

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Aaron Whitchurch 5. Jonus Pearson 6. Zach Strasser 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 9. Sheldon Pitama 10. Nicholas Slyney 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Sam Anderson (c) 14. Rulon Nutira 15. Tyson Cleal 16. Nathan Watts 17. Samson Graham

    Coach: Adam Mogg

    Tweed Heads Seagulls v Wynnum Manly Seagulls at Ron Stark Oval, Stradbroke Island on Sunday, March 19 – 12.40pm* (Live on Channel 9)

    Tweed Heads Seagulls

    1. Lindon McGrady 2. Adam Barnes 3. Talor Walters 4. James Toole 5. Regan Ogle 6. Sionetakapautolo Alofi 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Saville 13. Nicholas Harrold 14. Tevita Folau 15. Samuel Tochterman-Talbott 16. Brayden McGrady 17. William Johnstone 22. Shane Gillham

    Coach: Aaron Zimmerle

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Daniel Wallace 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Ngarima Pita 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Mitchell Cronin 15. Stedman Lefau 16. Adam Tuimavave-Gerrard 17. John Te Reo

    Coach: Adam Brideson

    Souths Logan Magpies v PNG Hunters at Davies Park on Sunday, March 19 - 2.05pm

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Samuel Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Jack Anderson 12. Daniel Tamou (c) 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Phillip Dennis (c) 16. Samuelu Lavea 17. Aotealofa Tuimavave

    Coach: Jon Buchanan

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Butler Morris 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. Paul Wawa 6. Israel Eliab 7. Ase Boas (c) 8. Henry Wan 9. Gahuna Silas 10. Esau Siune 11. Lawrence Tu'u 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Watson Boas 15. Moses Meninga 16. Enock Maki 17. Wellington Albert 18. Junior Rop 19. Rahdly Brawa 20. Nixon Putt

    Coach: Michael Marum

    Norths Devils v Ipswich Jets at Bishop Park on Sunday, March 19 - 3pm

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Kodi Nikorima 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Gary Riccardi 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe 18. Tama Koopu 19. Troyden Watene 20. Michael Pearsall

    Coach: Mark Gliddon

    Ipswich Jets

    1. Wesley Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Christopher Ash 10. Nathaniel Neale 11. Samuel Martin 21. Jesse Roberts 22. Tyson Lofipo 14. Mikaere Beattie 15. Sebastian Pandia 16. Fakahoko Teutau 17. Mitchell Carpenter

    Coach: Ben Walker and Shane Walker


    http://www.qrl.com.au/news/2017/03/14/round_3_intrust_supe.html
     
  12. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC LADDER AFTER ROUND 3

    ISC Ladder Round 3.png
     
  13. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 4 teams


    By QRL Media
    Tue 21st March, 05:47PM



    Ipswich Jets

    1. Wesley Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Ono So'oialo 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Mikaere Beattie 10. Nathaniel Neale 11. Samuel Martin 17. Mitchell Carpenter 22. Tyson Lofipo 15. Sebastian Pandia 16. Fakahoko Teutau 21. Nathan Gaulton 14. Christopher Ash

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Sunshine Coast Falcons

    1. Eddie Tautali 2. Matthew Soper-Lawler 3. Jeremy Hawkins 4. Matt Grieve 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 17. Vincent Leuluai 11. Dane Hogan (c) 12. Joe Stimson 13. Jon Grieve 10. Lachlan Timm 14. Brandon Smith 15. Christian Morris 16. Jye Ballinger 19. Harrison Muller

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Burleigh Bears v South Logan Magpies at Pizzey Park on Saturday, March 25 - 4pm

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Troy Leo 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Daniel Schwass 7. Samuel Grant 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 16. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Dylan Kelly 13. Parahi Wilson 14. Christopher Law 17. Lorenzo Ma’afu 18. Hayden Schwass 19. Darren Griffiths

    Coach: Jim Lenihan

    South Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Samuel Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Jack Anderson 12. Daniel Tamou (c) 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Phil Dennis (c) 16. Samuelu Lavea 17. Aotealofa Tuimavave

    Coach: Jon Buchanan

    Tweed Heads Seagulls v CQ Capras at Cbus Stadium on Saturday, March 25 - 5:45pm

    Tweed Heads Seagulls

    1. Talor Walters 2. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Dane Clarke 17. William Johnstone 18. Morgan Boyle 20. Mackenzie Reid

    Coach: Aaron Zimmerle

    CQ Capras

    1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Samuel Smith 4. Junior Kirisome 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Ayden Cooper 12. William Cullen 13. Gavin Hiscox (c) 14. Maipele Morseau 15. Phillip Nati 16. Jack Kavanagh 17. Aleki Falepaini

    Coach: Kim Williams

    Wynnum Manly Seagulls v Mackay Cutters at BMD Kougari Oval on Saturday, March 25 - 6pm

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. David Mead 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Stedman Lefau 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Mitchell Cronin 15. Ngarima Pita 16. Salesi Funaki 17. John Te Reo

    Coach: Adam Brideson

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Gareth Moore 9. Aaron Booth 10. Braden Uele 11. Andrew Davey (c) 12. Lona Kaifoto 13. Nicholas Brown 14. Jake Eden 15. Jacob Pottinger 16. Isaac Richardson 17. Johnny Faletagoa'i 18. Alexander Farrell

    Coach: Steve Sheppard

    Redcliffe Dolphins v Townsville Blackhawks at Dolphin Oval on Saturday, March 25 - 7pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Aaron Whitchurch 5. Jonus Pearson 6. Zach Strasser 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 9. Sheldon Pitama 10. Nicholas Slyney 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 15. Tyson Cleal 16. Nathan Watts 17. Samson Graham 19. Rulon Nutira

    Coach: Adam Mogg

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O'Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 22. Oshae Tuiasau 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 15. Ross Bella 16. Kieran Quabba 17. David Munro 19. Sam Foster 18. Jordan Kenworthy

    Coach: Kristian Woolf

    Easts Tigers v Northern Pride at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, March 26 - 12:40pm*

    Easts Tigers

    1. Gerard McCullum 2. Linc Port 3. Jarrod McInally 4. Conor Carey 5. Brandon Downey 6. Brayden Torpy 7. James Salter 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Charlie Galo 16. Luke Lavelle 17. Christopher Ostwald 18. Adam Crear 19. Liufau Hala

    Coach: Scott Sipple

    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 2. Gideon Gela-Mosby 3. Luke George 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Troy Kapea 14. Connor Jones 15. Darryn Schonig 16. Nathan Wales 17. Colin Wilkie 18. Brad Lupi 19. Bradley Stephen 20. Benjamin Reuter 21. Frederick Koraba

    Coach: Ty Williams

    PNG Hunters v Norths Devils at National Football Stadium on Sunday, March 26 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Adex Wera 4. Willie Minoga 5. Paul Wawa 6. Israel Eliab 7. Ase Boas (c) 8. Henry Wan 9. Silas Gahuna 10. Esau Siune 11. Lawrence Tu'u 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Watson Boas 15. Moses Meninga 16. Enock Maki 17. Wellington Albert 18. Noel Joel 19. Ishamel Baikawa 20. Karo Kauna

    Coach: Michael Marum

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Kodi Nikorima 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Joseph Bond 15. Michael Pearsall 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe 18. Mattais Heimuli 19. Tui Oloapu 20. Jarryd Dodd

    Coach: Mark Gliddon


    http://www.qrl.com.au/news/2017/03/21/intrust_super_cup_ro.html
     
  14. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
  15. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    2017 ISC LADDER AFTER ROUND 4

    ISC Ladder Round 4.png
     
  16. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 5 teams


    By QRL Media
    Tue 28th March, 05:57PM


    Easts Tigers


    1. Gerard McCullum 2. Jarrod McInally 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 14. David Murphy 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 15. Charlie Galo 16. Luke Lavelle 17. Adam Crear 10. Matt Zgrajewski

    Coach: Scott Sipple

    Norths Devils v CQ Capras at Bishop Park on Saturday, April 1 - 3.30pm

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Kodi Nikorima 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Chris Sandow 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe 18. Mike Pearsall 19. Tui Oloapu 20 Dallas Wells

    Coach: Mark Gliddon

    CQ Capras

    1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Junior Kirisome 5. Chanel Seigafo 6. Maipele Morseau 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Ayden Cooper 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 15. Phill Nati 16. Jack Kavanagh 17. Aleki Falepaini 18. William Cullen 19. Samuel Smith

    Coach: Kim Williams

    Sunshine Coast Falcons v Wynnum Manly Seagulls at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 1 - 4.30pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Eddie Tautali 2. Matthew Soper-Lawler 3. Matthew Grieve 4. Jeremy Hawkins 5. Justin Olam 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 10. Jye Ballinger 11. Dane Hogan (c) 12. Jon Grieve 13. Lachlan Timm 14. Brandon Smith 15. Harrison Muller 16. Christian Morris 17. Martin Cordwell 19. Thomas Geraghty 21. Liam McDonald

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. David Mead 4. Mitchell Buckett 5. Daniel Wallace 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Stedman Lefau 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Jayden Berrell 15. Ngarima Pita 16. Salesi Funaki 17. John Te Reo

    Coach: Adam Brideson

    Northern Pride v Burleigh Bears at Barlow Park on Saturday, April 1 - 5.30pm

    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 2. Luke George 3. Bradley Stephen 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jared Allen 7. Ryan Ghietti (c) 8. Ben Spina 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. Joel Riethmuller 14. Jordan Biondi-Odo 15. Troy Kapea 16. Colin Wilkie 17. Patrick Mago 18. Darryn Schonig 19. Nathan Wales 20. Aidan Day

    Coach: Ty Williams

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Keanu Te Kiri 7. Harrison Siejka 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 10. Paterika Vaivai 11. Jamie Dowling (c) 12. Dylan Kelly 13. Lorenzo Ma’afu 14. Christopher Law 15. Parahi Wilson 16. Matt White 19. Darren Griffiths

    Coach: Jim Lenihan

    Mackay Cutters v PNG Hunters at BB Print Stadium Mackay on Saturday, April 1 - 6.05pm

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Gareth Moore 9. Aaron Booth 10. Braden Uele 11. Andrew Davey (c) 12. Lona Kaifoto 13. Nicholas Brown 14. Jake Eden 16. Isaac Richardson 17. Johnny Faletagoa'i 18. Alexander Farrell

    Coach: Steve Sheppard

    PNG Hunters

    1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Karo Kauna Jr 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Silas Gahuna 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Moses Meninga 13. Stanton Albert 14. Noel Joel 15. Enock Maki 16. Ishamel Baikawa 17. Rahdly Brawa 18. William Aquila 19. Wawa Paul 20. Butler Morris

    Coach: Michael Marum

    Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets at Dolphin Oval on Sunday, April 2 - 1.40pm*

    Redcliffe Dolphins

    1. Benji Marshall 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Aaron Whitchurch 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 16. Myles Taueli 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 14. Hugh Pratt 15. Tyson Cleal 17. Samson Graham 10. Nicholas Slyney

    Coach: Adam Mogg

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Luke Capewell 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Mikaere Beattie 10. Nat Neale 11. Sam Martin 22. Tyson Lofipo 13. Ben White 14. Chris Ash 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 17. Mitch Carpenter 21. Nathan Gaulton

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Tweed Heads Seagulls v Souths Logan Magpies at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 2 - 2pm

    Tweed Heads Seagulls

    1. Talor Walters 14. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 18. Mackenzie Reid 19. Kurt Bernard 20. Morgan Boyle

    Coach: Aaron Zimmerle

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Samuel Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Jack Anderson 12. Daniel Tamou (c) 13. Joseph Boyce 14. Jack Walters 15. Phillip Dennis (c) 16. Aotealofa Tuimavave 17. Samuelu Lavea

    Coach: Jon Buchanan


    http://www.qrl.com.au/news/2017/03/28/intrust_super_cup_ro.html
     
  17. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    ISC LADDER AFTER ROUND 5

    ISC Ladder Round 5.png
     
  18. member 2299

    member 2299 Danny 'Bedsy' Buderus

    Joined:
    Aug 16, 2009
    Posts:
    4,687
    Occupation:
    Retired
    Location:
    Nambucca Heads
    The Broncs have been a great career choice for Benji!
     
    Last edited: Apr 5, 2017
  19. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 6 teams


    By QRL Media
    Tue 4th April, 06:04PM


    Sunshine Coast Falcons v PNG Hunters at Sunshine Coast Stadium on Saturday, April 8 - 4.35pm


    Sunshine Coast Falcons

    1. Jahrome Hughes 2. Samuel Wright 3. Whetu Austin 4. Justin Olam 5. Matthew Soper-Lawler 6. Alex Bishop (c) 7. Guy Hamilton 18. Lachlan Timm 9. Brandon Smith 10. Vincent Leuluai 11. Jye Ballinger 12. Jon Grieve 13. Martin Cordwell 14. Sam Burns 15. Christian Morris 16. Liam McDonald 17. Harrison Muller

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    PNG Hunters

    1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Karo Kauna Jr. 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Silas Gahuna 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Moses Meninga 13. Stanton Albert 14. Noel Joel 15. Rahdly Brawa 16. Enock Maki 17. Lawrence Tu'u 18. Muka Peter Kalu

    Coach: Michael Marum

    Northern Pride v Townsville Blackhawks at Barlow Park on Saturday, April 8 - 5.30pm


    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 2. Luke George 3. Bradley Stephen 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jared Allen 7. Ryan Ghietti (c) 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Ben Spina 14. Jordan Biondi-Odo 15. Darryn Schonig 16. Joel Riethmuller 17. Troy Kapea 18. Colin Wilkie 19. Nathan Wales 20. Benjamin Reuter 21. Tom Hancock

    Coach: Ty Williams

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 15. Kieran Quabba 16. Jordan Kenworthy 19. Sam Foster 22. Oshae Tuiasau

    Coach: Kristian Woolf

    CQ Capras v Mackay Cutters at Browne Park on Saturday, April 8 - 6pm

    CQ Capras

    1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Junior Kirisome 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Ayden Cooper 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 14. Tony Tumusa 15. Aleki Falepaini 16. Jack Kavanagh 17. William Cullen 18. Phill Nati 19. Samuel Smith 20. Vic Halfpenny

    Coach: Kim Williams

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Jacob Pottinger 16. Kouma Samson 17. Gareth Moore 18. Johnny Faletagoa'i

    Coach: Steve Sheppard

    Burleigh Bears v Tweed Heads Seagulls at Pizzey Park on Sunday, April 9 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 9. Sam Coster 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 14. Christopher Law 17. Dylan Kelly 18. Tyler Sparkes 19. Darren Griffiths 20. Samuel Grant

    Coach: Jim Lenihan

    Tweed Heads Seagulls

    1. Talor Walters 14. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Sam Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Mackenzie Reid 17. William Johnstone 18. Carne Doyle-Manga 19. Kurt Bernard 22. Morgan Boyle

    Coach: Aaron Zimmerle

    Souths Logan Magpies v Norths Devils at Davies Park on Sunday, April 9 - 3pm

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Sam Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Daniel Tamou (c) 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Aotealofa Tuimavave 17. Sam Lavea

    Coach: Jon Buchanan

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Chris Sandow 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Dallas Wells 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Stephen Coombe 18. Josh Afoa 19. Mike Pearsall 20. Danny Kerr

    Coach: Mark Gliddon

    Wynnum Manly Seagulls v Redcliffe Dolphins at BMD Kougari Oval on Sunday, April 9 - 3pm

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. David Mead 4. Mitchell Buckett 5. Jeriah Goodrich 6. William Brimson 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Stedman Lefau 11. Alex Barr 12. Mitchell Frei (c) 13. Brendon Gibb 14. Jayden Berrell 15. Ngarima Pita 16. Max Elliott 17. John Te Reo

    Coach: Adam Brideson

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 19. Moses Pangai 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 16. Myles Taueli 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 13. Samuel Anderson (c) 8. Rulon Nutira 10. Nicholas Slyney 14. Hugh Pratt 17. Samson Graham

    Coach: Adam Mogg


    http://www.qrl.com.au/news/2017/04/04/intrust_super_cup_ro.html
     
  20. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    20,589
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 6

    ISC Ladder Round 6.png
     

Share This Page